Vesti Inline Alpine slalom - Održano Otvoreno prvenstvo Vranja na Besnoj kobili

Inline Alpine slalom - Održano Otvoreno prvenstvo Vranja na Besnoj kobili

Besna kobila, Vranje | 05.09.2016. | SK Besna kobila
bk sept201601 640x389

Proteklog vikenda 03 i 04. septembra 2016. na Besnoj kobili je održano takmičenje u Inline Alpine slalom (na rolerima) - Otvoreno prvenstvo Vranja koje se boduje i za Inline kup Srbije 2016.

Vožene su dve trke u disciplini Inline Alpine Slalom iz kalendara Svetske roler federacije(FIRS). U subotu je vožen sallom, a u nedelju veleslalom. Trka je bila međunarodnog karaktera je su osim klubova iz Srbije ušestvovala i četiri kluba iz Poljske. Od Srpskih klubova ušestvovali su SK Oxigen iz Niša, skijaški-snoubord klub Stara planina iz Pirota, DAS Super junaci iz Knjaževca, SK Osa iz Kragujevca, SK Niš i domaćin skijaški klub Besna Kobila iz Vranja.

U kategorijama do 16 godina dominirali su roleraši skijaškog kluba Besna kobila, koji su u slalomu osvojili 4 zlata, 5 srebra i 5 bronzi dok su u veleslalpmu osvojili 6 zlata, 4 srebra i 6 bronzi. U starijim kategorijama najviše uspeha imali timovi iz Poljske.

Tehnički organizaor trke je bio Skijaški klub Besna Kobila iz Vranja uz pomoć klubova Oxigen iz Niša i Stara planina iz Pirota i uz pomoć Skijaškog saveza Srbije. Odlični domaćin ove manifestacije bilo je JP Skijalište Besna Kobila.

 - Organizacijom ovakvog takmičenja naš klub je dokazao da je dorastao velikim izazovima. Svojim delovanjem smo naš grad i našu zemlju upisali velikim slovima na roler mapu sveta. Pohvale za odličnu organizaciju, ljubaznost i srdačnost smo dobli od svih gostiju, a najviše prija pohvala od gostiju iz Poljske koji kažu da svaki od
pređenih 1600 kilometara vredi što su došli da upoznaju jednu prelepu zemlju i divne domaćine. Hvala svima koji su uzeli učešće u ove dve trke, a posebna zahvalnost ide roditeljima naših takmičara i prijateljima kluba koji su nasvojim leđima izneli najveći teret organizovanja ovako velikog takmičenja
- izjavio je Đorđe Dedinac predsecnik Ski kluba Besna kobila iz Vranja.

 

Komentari

featureImg
Kratka istorija skijanja

Većina poznavalaca zimskih sportova kaže da se ne može odrediti tačan datum nastanka skijanja. Naime, ima onih koji tvrde da ovaj sport...

featureImg
Rtanj - Boljevac

RTANJ - Jedna od najlepših planina u Srbiji bogata prirodnim resursima smeštena je 200km jugoistočno od Beograda. Pripada Karpatskim planinama, a najviši...

featureImg
Ski-pass kolekcija Kopaonik

  Ovde je prikazana kolekcija ski pass karata sa Kopaonika od 1982. pa do 2003. godine, do uvođenja Ski-Data sistema kontrole i prodaje...

featureImg
Istorija klizanja u Vojvodini i Srbiji

Uprkos činjenici da klizanje u Srbiji egzistira najmanje jedan i po vek, naša zemlja do sada nije imala takmičare svetskog ranga, izuzmemo...

featureImg
"SkiBus" udruženje ljubitelja skijanja - Beograd

Udruženje ljubitelja skijanja SkiBus je nevladina i neprofitna organizacija, osnovana i registrovana 2006. godine od grupe istinskih ljubitelja skijanja, planina i snega sa...