Vesti Roller ski - FIS kup se nastavio trkama u Skolju,MKD i Siguldi,LAT

Roller ski - FIS kup se nastavio trkama u Skolju,MKD i Siguldi,LAT

| 12.09.2017. | fis-ski
anja milos pobeda sept 2017 640x389

Takmičari iz Srbije u nordijskom skijanu su ovog leta uzeli aktivno učešće u FIS roller ski takmičenjima (letnjoj verziji skijaškog trčanja). Nakon takmičenja u Grčkoj početkom septembra, održani su Roller FIS kupovi u Skoplju u Makedoniji i Siguldi u Letoniji na kojima su ostvarili zapažene rezutate.

Na Roller FIS kupu u Skoplju, koje održan 6 i 7. septembra 2017. prvog dana vožene su trke na 6 km na kojoj je u ženskoj konkurenciji Maida Drndić zauzela 1. a Anja Ilić 2. mesto. U trci muškaraca, Miloš Milosavljević je zauzeo 3. mesto.
Drugog takmičarskog dana na trci na 2,5 km za devojke Maida Drndić je ponovo ostvarila odličan plasman na 1.mesto, dok je u trci muškaraca na 3,3 km Miloš Milosavljević zauzeo 2. mesto. Na ovoj trci Miloš je do sada ostvario najbolje FIS bodove - 102,7. Sve trke su vožene slobodnom tenikom vožnje.

Na Roller FIS kupu u Siguldi, u Letoniji u subotu 9. septembra 2018. od našuh takmičara nastupila je samo Anja Ilić, članica ski kluba Zvezda sa Zlatibora. U sprint trci devojaka na 1,2 km slobodnim stilom, i u kvalifikacijama i u finalu, Anja je napravila još jedan veliki rezultat osvajanjem 1. mesta.

Ovim odličnim rezultatima našim takmičarima Zimska Olimpijada u Pyeongchangu 2018. je sve bliža!

Izvor: FIS,     Foto: Facebook